Start sezonu 2018!

Start był, tyle, że znowu mamy atak zimy! Tyle śniegu to ostatni raz widziałam, jakoś w styczniu… zeszłego roku. I pomyśleć, że jeszcze tydzień temu było 15 stopni na plusie, odpaliłam motocykl i zrobiłam ok. 500 kilometrów. Odzwyczaiłam się nieco od debili na drogach, a tu zawsze trzeba być czujnym, bo skręcają bez kierunkowskazu, zatrzymują się bez powodu, wyprzedzają z prawej strony w zabudowanym (bo cholernie się spieszą) i inne, dziwne pomysły.

Jednak lubię pierwsze jazdy po takiej przerwie. Dźwięk motocykla brzmi wtedy wyjątkowo dobrze, maszyna pięknie wkręca się na obroty i człowiek cieszy się każdym kilometrem. Oczywiście zakręty na starcie jakoś koślawo idą, zanim sobie ciało przypomni co i jak. I te krajobrazy jeszcze szare i paskudne, ale słońce na twarzy niosło nadzieję, że będzie już tylko lepiej! I co??? No k…. spadł śnieg!!!!

Po tej pierwszej, weekendowej przejażdżce miałam w planie pojechać do serwisu, bo do ubrania jest: nowa opona, kierownica, napęd i olej do wymiany. Ostatecznie nic z tego, bo najpierw przyszło zimno, a potem to już śniegi. Mam jedynie nadzieję, że ta sytuacja długo trwać nie będzie, bo trochę głupio drugi raz wyjmować akumulator 😉 .

Jutro wybieram się na targi motocyklowe we Wrocławiu, to pewnie odezwę się niebawem!